Дефектолог-практик
Вівторок, 17.10.2017, 16:08
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Календарне плануванняМій профільРеєстраціяВихідВхід
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 95
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Пояснювальна записка до календарного планування

     Курс "Основи комп'ютерної грамотності" (автор Фаїна РІВКІНД,рекомендована МОН для викладання в 3-4 класах загальноосвітніх шкіл – Київ 2006р.) адаптований до умов спеціальної освіти та призначений для учнів 7-9 класів.

Метою курсу є засвоєння теоретичних знань учнів з основ інформатики, формування початкових практичних навичок застосування комп'ютера в повсякденній і навчальній діяльності, здійснення комп'ютерної підтримки для вивчення інших пред-метів старшої школи.

Завданнями курсу є: розвивати в учнів логічне мислення, пам'ять і просторову уяву, увагу, природні здібності; ознайомити учнів з можливостями комп'ютера, навчити використовувати комп'ютер для складання текстів та створення малюнків; ознайомити з поняттям інформації і алгоритму на інтуїтивно-понятійному рівні, з інформаційними процесами і основними алгоритмічними структурами та навчити складати алгоритми різних дій; здійснювати комп'ютерну підтримку знань, набутих під час вивчення інших предметів.

     При вивченні цього курсу передбачено декілька напрямків навчальної та розвивальної діяльності учнів.

Перший напрямок — пізнавальний. Учні мають засвоїти відомості про призначення комп'ютера, можливості його використання, про його складові частини, основні принципи роботи. Важливою складовою цього напрямку є ознайомлення учнів з властивостями інформації, з інформаційними процесами в навколишньому світі та в комп'ютері.

Другий напрямок — прикладний. Учні мають здобути навички роботи з клавіатурою, пошуку та запуску потрібних програм, підготовки та редагування нескладних текстів невеликого обсягу в текстовому редакторі, створення малюнків у графічному редакторі.

Третій напрямок — алгоритмічний. Учні мають засвоїти поняття алгоритму, розрізняти їх основні види, вміти складати і записувати найпростіші алгоритми для виконавців, знаходити та застосовувати алгоритми у своїй практичній і навчальній діяльності.

Четвертий напрямок — розвивальний. На цих уроках учні розвивають свої творчі здібності шляхом виконання різноманітних творчих завдань, як у процесі роботи з прикладними розвивальними програмами (конструктори, кросворди, логічні ігри), так і на теоретичній частині уроку.

П'ятий напрямок — підтримка, корекція і пропедевтика знань з основних предметів. Це досягається шляхом роботи з різноманітними навчальними, навчально-контролюючими та пропедевтичними програмами з української мови, математики, довкілля.

        До кожного розділу є комп'ютерна підтримка. Це комплекс навчально-розвивальних ігрових програм "Сходинки до інформатики" для 2—5 класів, розроб­лений видавництвом "Світоч".

       Слід зазначити, що курс розрахований на 105 годин (35 годин у 7 класі, 35 годин у 8 класі і 35 годин у 9 класі -  з розрахунку 1 година на тиждень за рахунок варіативної частини навчального плану). Доцільно ділити клас на групи. Тоді кожен зможе працювати за комп'ютером, виконуючи самостійно (або під керівництвом учителя) практичні вправи. Бажано, щоб урок складався з трьох частин. Перша частина є теоретичною з обговоренням різних ситуацій. Друга — практична. Це робота учнів за комп'ютером (не більше 12-15 хвилин). Третю частину доцільно використати для розв'язування завдань логічного, розвиваючого напрямку.

     Обов'язковим є здійснення міжпредметних зв'язків. Наприклад, вивчаючи, як людина сприймає інформацію, можна повторити та поглибити знання учнів за цією темою, що вивчалася на уроках "Я і Україна".  Скачати календарний план>>>

    

счетчик посещений
 • Дайджест "Усе для школи"
 • Міністерство освіти і науки
 • Інститут інноваційних технологій
 • Освіта Донеччини
 • Відді освіти осіб з особливими потребами
 • Костянтинівська спец. школа-інтернат
 • Сайт для педагогів
 • Видавництво «Шкільний світ»
 • Безкоштовний каталог сайтів Каталог сайтів
  сайт Кірії Анжели Віталіївни