ТЕМА: Додавання та віднімання двозначних чисел без переходу через
розряд. Креслення ламаної лінії за поданими розмірами
відрізків.
МЕТА: Удосконалювати знання, уміння й навички учнів з додавання
та віднімання двозначних чисел без переходу через розряд;
розв’язання арифметичних задач в дві дії, креслення кривої
лінії за даними розмірами.
Розвивати зв’язне усне мовлення, діалогічне мовлення, логічне
мислення, сенсорну та смислову пам’ять, увагу, уяву, мілку
моторику рук, газомір.
Формувати життєві компетенції учнів. Виховувати
зацікавленість у вивченні математики, дисциплінованість,
охайність, толерантність до оточуючих.
ОБЛАДНАННЯ: картки з назвами відділків магазину, предметні
малюнки до лексичних тем „іграшки”, „чистюля”, „побутова
техніка”; схеми задач; план розв’язання задач; картки з
назвами посад (продавець, помічник продавця, касир-
контролер) фішки для оцінювання, форма продавців.
ХІД УРОКУ
І. Підготовча частина.
1. Організаційний момент.
2. Нервово - психологічна підготовка.
- Щоб дізнатись, куди ми сьогодні попадемо і як це місце називається треба назвати склад чисел двозначних.
84 |
31 |
50 |
62 |
26 |
|
М |
Е |
Т |
Р |
О |
- Це великий торговельний центр, а ми сьогодні будемо працювати в ньому, робити покупки, тощо. Але для цього ми повинні згадати все що знали, чому навчилися раніше.
3. Повідомлення теми і мети уроку.
- Давайте згадаємо над якою темою ми працюємо?
Сьогодні перед нами будуть стояти такі задачі:
Знати: склад двозначних чисел, порядок розв’язання задач в дві дії.
Уміти: розв’язувати приклади на додавання та віднімання двозначних
чисел, задачі в дві дії, креслити ламану лінію.
ІІ. Основна частина
„Розминка перед роботою”
1 .Каліграфічна хвилина.
2. Усне рахування „Математичний диктант”.
3. Актуалізація опорних знань.
3.1. „П’ятихвилинка – інструктаж”
- Перед тим, як почати роботу треба згадати про те, як можна виконати додавання та віднімання двозначних чисел.
(Учень розповідає про способи додавання та віднімання двозначних чисел ).
56
36 + 22 = ? 36 + 20 + 2 = 58
47
87 – 43 = ? 87 – 40 – 3 = 44
3.2. Скласти та розв’язати задачу за схемою.
Гра „В торговому центрі”
4. Розв’язання прикладів.
Учитель роздає учням картки з назвами посад.
4 – продавці, 2 – помічника продавця (слабкі учні), 1 – касир –контролер.
- А тепер „Презентація відділків”.
Учні – продавці ( у формі – пілотки з емблемою; бейджики) вітають присутніх біля таблиць з зображенням своїх відділків, називають своє прізвище та ім'я, читають вірші.
Завдання:
Продавцям – зробити облік товару, тобто вирішити всі приклади свого відділку.
Покупцям – купити 6 речей ( вирішити 6 прикладів).
Помічникам продавця: підзарядити телефони , тобто вирішити приклади і підібрати правильну відповідь.
Вирішені приклади всі учасники гри приносять до касира – контролера.
Він перевіряє приклади і вказує на помилки.
Покупцям, які не помилилися у вирішенні прикладів касир пропонує назвати свою адресу, для доставки товарів додому.
„Технічна година” (робота в групах)
5. Складання та розв’язання задач за схемами.
Звіт бригад про виконання роботи.
ІІІ. Заключна частина.
Геометричний матеріал.
„Емблема торгового центру „МЕТРО””
1.Креслення ламаної лінії за поданими даними.
К Н АК = 3 см.
КТ = 2 см.
ТН = 2 см.
Т НС = 3 см.
А С
2. Підведення підсумків.
- Підрахування бонусів – фішок у дітей.
- Самооцінка дітей; взаємооцінка.
- Оцінка уроку учнями.
3. Домашнє завдання.
1 бригада: Задача 27 на сторінці 39;
2 бригада: Приклади 25 на сторінці 39.